DİSA 1. Amed Kitap Fuarı’nda

12-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 1. Amed Kitap Fuarı’nda DİSA’nın da standı yer alıyor. Bu tarihler arasında Sümerpark’ta yer alacak olan fuar alanında standımızı ziyaret edip yayınlarımıza ulaşabilir, DİSA’nın yürüttüğü ve yürütmekte olduğu çalışmalar hakkında  bilgi alabilirsiniz.
Ayrıca DİSA araştırmalarının tanıtımının yapılacağı fuar programı dahilinde 15, 16 ve 17 Mayıs günlerinde üç panel düzenlenecektir.


Feridun Birgül 15 Mayıs günü saat 13:oo’da geçtiğimiz yaz aylarında TZP Kurdî ile birlikte Amed, Behdinan, Botan, Dersim ve Serhad bölgelerinde gerçekleştirdiğimiz sözlü edebiyat araştırmasının bulgularını ve temmuz ayında yayınlamayı planladığımız araştırma raporundan ilginç değerlendirmeleri paylaşacak.


Nesrin Uçarlar 16 Mayıs günü saat 13:00’da Onarıcı Adalet ve Barışın İnşası programı kapsamında geçtiğimiz yıl başladığımız Topluluk-temelli Geçiş Süreci Adaleti Araştırması’nın sonuçlarını değerlendirerek Hiçbir Şey Yerinde Değil araştırma kitabı üzerine bir konuşma yapacaktır.


Handan Çağlayan 17 Mayıs günü saat 14:00’da Kuşaklararası Dil Değişimi Araştırması kapsamında geçtiğimiz yıl yayınlanan Aynı Evde Ayrı Diller başlıklı kitabı temel alarak Diyarbakır’da anadilinin kullanımı üzerine bir sunum gerçekleştirecektir.


Sizleri aramızda görmekten ve yapılan araştırmaları birlikte tartışıp değerlendirmekten mutluluk duyacağız.


Comments are closed.